Aktualności

Nadchodzi szczęśliwa - XIII edycja Finance Week!


Kilka słów o projekcie


Finance Week jest to cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów dla studentów z zakresu ekonomii, finansów, a także umiejętności miękkich. Jest to połączenie środowiska akademickiego z biznesowym poprzez zajęcia praktyczne, gry, zabawy. Dodatkowo podczas tygodnia "Finance Week" organizowane są liczne konkursy oraz majówkowa impreza integracyjna.

ATRAKCJE FINANCE WEEK

Szkolenia

Szkolenia z zakresu ekonomii, finansów, bankowości, umiejetności miękkich czy analizy.

Szkolenia odbędą się w dniach 13 - 16 maja na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Szkolenia kierowane są do studentów. Zapisy obowiązkowe, liczba miejsc ograniczona.

Pełna rozpiska szkoleń znajduje się TUTAJ: http://progress.org.pl/financeweek/trainings/1/

Spotkanie z VIPem

Prelekcja ze znanym przedstawicielem ze świata finansów. Podczas tegorocznej edycji podczas Finance Week spotkamy Głównego Ekonomistę Banku Ochrony Środowiska, trzykrotnego zwycięzcę konkursu Narodowego Banku Polskiego i „Rzeczpospolitej" na najlepszego analityka makroekonomicznego Łukasza Tarnawę, który przeprowadzi prelekcję pt. "Gospodarka światowa ponad dekadę po kryzysie finansowym”.

Łukasz Tarnawa - "Gospodarka światowa ponad dekadę po kryzysie finansowym" - 13.05.2019 r. (poniedziałek) 15.00

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ, aula C101.

Balonowy Deszcz Nagród

Punktualnie o godzinie 13:00 z najwyższego piętra Wydziału Zarządzania zostanie zrzucone 1000 balonów. W części z nich zostaną ukryte informacje o atrakcyjnych nagrodach. Spośród uczestników wydarzenia zostanie wylosowana osoba, która otrzyma specjalną nagrodę główną.

Wszyscy odwiedzający będą mieli okazję do odwiedzenia stoiska Sponsora Głównego Balonowego Deszczu Nagród - firmy Santander Universidades.

Studenci będą mogli dowiedzieć się o aktualnych ofertach praktyk, staży i pracy oraz zapytać o atrakcyjne produkty bankowe.

Data: 15 maja 2019 r.

Start: 13.00

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Jana Matejki 22/26)

Finan$ówka - Gala podsumowująca wydarzenie

Jak co roku SKN Progress w ramach Finance Week organizuje imprezę podsumowującą kolejną edycję projektu. Podczas wydarzenia zostanie wybrany najlepszy Wykładowca Roku z Instytutu Finansów Wydziały Ekonomiczno-Socjologicznego. W głosowaniu mogą brać udział studenci Wydziału Wkonmiczno-Socjologicznego UŁ.

Wejściówki na wydarzenie można odebrać na stoiskach promujących Finan$ówkę na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym.

Organizator: Studenckie Koło Naukowe Progress

27 kwietnia 2019 14:36

Resolution jako narzędzie stabilności finansowej

Serdecznie zapraszamy na prelekcję Zdzisława Sokala pt. „Resolution jako narzędzie stabilności finansowej”, która odbędzie się w ramach XI edycji Finance Week. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy 10 maja 2017 roku o godz. 12:00 do auli C101 na Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ na spotkanie z polskim ekonomistą, Prezesem Zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego – Zdzisławem Sokalem. 

 

Zapisy na prelekcję dostępne są w zakładce szkolenia.

17 sierpnia 2017 18:20

Balonowy Deszcz Nagród!


Balonowy Deszcz Nagród z firmą BNP PARIBAS SECURITIES SERVICES odbędzie się na patio Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Punktualnie o godzinie 14:30 zrzucimy z najwyższego piętra 1000 balonów. W części z nich zostaną ukryte informacje o nagrodach (m.in. pendrivy, torby, power banki, selfie sticki) wraz z zadaniami. Spośród wszystkich uczestników wydarzenia zostanie wylosowana jedna zwycięska osoba, która otrzyma nagrodę główną.   Już od 14.00 studenci mogą przy stoisku firmy BNP PARIBAS SECURITIES SERVICES zaczerpnąć wielu cennych informacji o procesie rekrutacji. Stand firmy będzie znajdował się na poziomie 1. 

17 sierpnia 2017 18:18

Najlepszy wykładowca

Miło jest nam poinformować, że najlepszym wykładowcom Roku Akademickiego 2015/2016 został Dr Artur Zimny, II miejsce w plebiscycie zajął Dr Maciej Dykto, z kolei III miejsce zajęła Pani Dr Marika Świeszczak.

Zwycięzcom gratulujemy ! :)

17 sierpnia 2017 18:18

Nadchodzące szkolenia!

Santander Universidades jest inicjatywą prowadzoną przez Bank Zachodni WBK. Celem programu jest wspieranie szkolnictwa wyższegobadań naukowych oraz idei przedsiębiorczości. Obecnie należą do niego 43 uczelnie wyższe z największych ośrodków akademickich. Przynależność do programu jest dla polskich uczelni wyznacznikiem prestiżu, a także świadczy o chęci międzynarodowego rozwoju oraz wyróżnienia się w środowisku akademickim pod względem oferowanych możliwości edukacyjnych.

Polskie uczelnie aktywnie korzystają z możliwości jakie daje Santander Univeridades. Biorą udział w programach globalnych organizowanych przez najlepsze światowe uczelnie takie jak Harvard Law School, Uniwersytet Browna, Uniwersytet Kalifornijski, Uniwersytet w Pensylwanii, Uniwersytet Narodowy w Singapurze czy Uniwersytet w Kolonii, realizują programy stypendialne, a także indywidualne programy badawcze z zakresu przedsiębiorczości, rozwoju badań naukowych, szczególnie w zakresie nowych technologii, mobilności studentów oraz pracowników, a także rozwoju networkingu i wymiany wiedzy na ogólnoświatowym poziomie.

 

Holenderska firma Royal Philips to lider w dziedzinie technologii oraz firma 
o bogatym przekroju obszarów prowadzenia działalności. W naszej pracy skupiamy się na poprawie jakości życia ludzi poprzez wprowadzanie znaczących innowacji w dziedzinach opieki medycznej, produktów konsumenckich oraz oświetlenia. Firma Philips jest liderem w zakresie opieki kardiologicznej, domowej opieki medycznej oraz opieki w nagłych przypadkach, a także 
w dziedzinie energooszczędnych i nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych, produktów do golenia i pielęgnacji dla mężczyzn oraz produktów do higieny jamy ustnej. Philips zatrudnia obecnie w Polsce blisko 7 tysięcy pracowników 
w 4 zakładach produkcyjnych oraz organizacji marketingowo-sprzedażowej. Firma należy do największych inwestorów zagranicznych na polskim rynku (około pół miliarda euro zainwestowanych od roku 1991). Jesteśmy jednym 
z największych polskich eksporterów (ok. 900 milionów euro rocznie). Dzięki blisko 90-letniej historii obecności w naszym kraju, marka Philips cieszy się uznaniem klientów, partnerów i współpracowników.

 

Grupa Nordea posiada ponad 11 milionów Klientów. Do ich dyspozycji jest blisko 800 placówek bankowych oraz nowoczesna i bezpieczna bankowość internetowa. Akcje Grupy Nordea są notowane na giełdach w Sztokholmie, Helsinkach i Kopenhadze. W Polsce Grupa Nordea obecna jest od 1999 roku, kiedy to w wyniku kupna Banku Komunalnego powstał Nordea Bank Polska S.A. W 2013 roku Nordea Bank AB ogłosił decyzję o sprzedaży spółek Nordea Bank Polska, Nordea Finance Polska oraz Nordea Polska TUnŻ. Nabywcą został PKO Bank Polski. Przejęcie spółek przez PKO BP nastąpiło 1 kwietnia 2014 r., zaś pełne zakończenie integracji zaplanowano na pierwszą połowę 2015 r. Obecnie Nordea jest reprezentowana w Polsce przez Nordea IT Polska oraz Nordea Operations Centre - podmioty wspierające jej operacyjne funkcjonowanie. 
W sumie daje tu pracę blisko 1000 pracownikom, którzy tworzą rozwiązania 
i realizują usługi, powalające całej Grupie budować trwałe relacje z Klientami.

Misją Grupy Nordea jest stwarzanie możliwości. Nordea pomaga Klientom pomnażać kapitał, dostarczając usługi finansowe i doradcze na najwyższym światowym poziomie. Dzięki temu Klienci Nordea mogą spełniać swoje marzenia. 
O przewadze konkurencyjnej Nordea stanowią ludzie, którzy jako „Jeden zespół Nordea” wspólnie podejmują nowe i coraz ambitniejsze wyzwania. Nordea umożliwia pracownikom zawodowy rozwój i osiąganie satysfakcji z wykonywanej pracy. Zachęca ich do podejmowania nowych inicjatyw i wspiera ich w terminowej realizacji projektów. Ocenia wyniki w uczciwy i przejrzysty sposób.

17 sierpnia 2017 18:17
Partnerzy

Główni

Główny Balonowego Deszczu Nagród