Konstanty Owczarek

owczarek
Konstanty Owczarek

Wiceprezes SKN Progress w latach 1999-2000
Prezes SKN Progress w latach 2000-2001.
 
Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego (2002) – Trzykrotny Stypendysta Ministra Edukacji Narodowej
Absolwent Goizueta Business School, Emory University w Atlancie, USA. (2003) – Stypendysta Ambassadorial Rotary Scholar, Paul Harris Fellow of Rotary International
 
Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyłem w czasie praktyk w banku inwestycyjnym Schroder Salomon Smith Barney w Warszawie (1999), w dziale bankowości inwestycyjnej oraz w banku inwestycyjnym Bear Stearns w Nowym Jorku (2002), w departamencie zajmującym się branżą medialną.
 
W roku 2003 podjąłem swoją pierwszą pracę na stanowisku analityka w banku inwestycyjnym Bear Stearns w Nowym Jorku w departamencie mediów, telekomunikacji i high-tech. W tym czasie brałem udział w przygotowywaniu takich transakcji jak: wykup lewarowany firmy zajmującej się telewizją satelitarną PanAmSat, sprzedaż akcjonariuszom firmy Viacom pakietu akcji firmy Blockbuster oraz udział w negocjacjach związanych z transakcjami przejęcia miedzy firmami Verizon Communications i Vodafone.
 
W latach 2004-2007 pracowałem jako analityk oraz associate w firmie Intergrated Finance Limited (IFL) w Nowym Jorku. Firma została założona przez trzy bardzo znane w USA autorytety z dziedziny finansów, a mianowicie: Robert Merton (laureat Nagrody Nobla z zakresu ekonomii w 1997r.), Roberto Mendoza (były vice-prezes banku JP Morgan) oraz Peter Hancock (były CFO banku JP Morgan). W firmie IFL zajmowałem się projektami związanymi z doradztwem finansowym, fuzjami i przejęciami, zarządzaniem ryzykiem finansowym oraz optymalną strukturą kapitału.
 
W latach 2008-2009 zajmowałem stanowisko Vice-President w firmie Trinsum Group, która powstała po połączeniu firm: IFL i Marakon Associates. W firmie Trinsum Group zajmowałem się projektami związanymi z strategią rozwoju, konsultingiem, fuzjami i przejęciami, zarządzaniem ryzykiem finansowym oraz optymalną strukturą kapitału. W 2009 roku zarządzałem restrukturyzacją Trinsum oraz sprzedażą aktywów firmy.
 
Obecnie jestem współzałożycielem i Partnerem w firmie doradczej Strategic Risk Capital Advisors, zajmujacej się corporate finance, M&A i zarządzaniem ryzykiem finansowym.