Monika Latuszkiewicz

 

1)      Imię i nazwisko:

Monika Latuszkiewicz

 

2)  \   Kierunek studiów, rok ukończenia:

Finanse i bankowość, 2006

 

3)      Funkcja w kole, lata działalności:

Prezes Zarządu 2004-2005, działalność w kole w latach 2003-2005

4)      Ważniejsze projekty z Twoim udziałem:

Właściwie wszystkie projekty, jakimi zajmowało się Koło między 2003 a 2005 rokiem.

 

5)      Czym dla Ciebie był Progress, czego się nauczyłeś?

Progress dał mi dużo pewności siebie, nauczył, jak skutecznie współpracować z różnymi ludźmi. Pokazał, ile można zdziałać, gdy zbierze się grupa ludzi chcących coś wspólnie osiągnąć - w takich momentach wydaje się, że nic nie jest w stanie Cię powstrzymać!

Myślę, że obecny rynek pracy poszukuje osób elastycznych, wiedzących jak zarządzać projektami, umiejących reagować na zmieniające się oczekiwania klienta – doświadczenie zdobyte w Progressie zdecydowanie pomaga w rozwinięciu tych umiejętności.

 

6)      Czym się obecnie zajmujesz? Twoja ścieżka kariery:

 W czasie studiów byłam zatrudniona w biurze rachunkowym, następnie w marcu 2006 rozpoczęłam pracę w CWS-boco Polska Sp. z o.o. (poprzednio: HTS Polska Sp. z o. o.). Obecnie jestem kierownikiem działu Controllingu w tej firmie.

Mój dział oprócz usług controllingowych na potrzeby wewnętrzne firmy oferuje również wsparcie dla spółek należących do grupy CWS-boco.

 

7)      Rada dla studentów:

 Studia to za mało! Nie wystarczy pilnie zbierać ocen do indeksu. To, co później naprawdę się liczy, to doświadczenie jakie zdobędziecie poza zajęciami (mam tu na myśli także aktywną przynależność do kół naukowych, stowarzyszeń, itp.): zarządzanie projektem, praca w grupie, działanie pod presją czasu i w stresie, negocjacje. Dopiero po czasie okazuje się, jak bardzo przydatne stają się te umiejętności.