Adam Młodkowski

 

1. Imię i nazwisko:

Adam Młodkowski

 

2. Kierunek studiów, rok ukończenia:

Finanse i Bankowość, 1996/97.

 

3. Funkcja w kole, lata działalności:

Prezes Zarządu, 1993 - 1996

 

4. Ważniejsze projekty z Twoim udziałem:

Powstanie Progressu, ukonstytuowanie się jego instytucji i struktury, przeprowadzenie szerokiej rekrutacji, zorganizowanie regularnych spotkań z ekspertami, pozyskanie sponsorów i przychylności władz Uczelni, powołanie Stowarzyszenia Studenckich Kół Naukowych Uczelni Ekonomicznych CESSA i przeprowadzenie I Kongresu tej organizacji w Bronisławowie .

 

5. Czym dla Ciebie był Progress, czego się nauczyłeś?

Progress był dla mnie wspaniałą przygodą i ważnym doświadczeniem życiowym, takim pierwszym praktycznym testem moich umiejętności oraz przedsiębiorczości. Działalność w Progresie pozwoliła mi zbudować fundamenty sukcesu zawodowego - nabrać pewności siebie, rozwinąć skrzydła, nauczyć się podstaw kierowania zespołem i odpowiedzialności, wyrobić zdolności przywódcze, a przede wszystkim zrozumieć jak cenna jest własna  inicjatywa i to, że nic nam samo  nie spadnie z nieba, a na przypadek nie ma co liczyć.

 

6. Czym się obecnie zajmujesz? Twoja ścieżka kariery:

Od początku swojej kariery byłym związany z finansami. Zaczynałem w bankowości jako specjalista w obszarze corporate banking, potem kierowałem jedną z największych firm leasingowych w Polsce. Od kilku lat zarządzam niezależną firmą  konsultingową  doradzając przedsiębiorstwom przy projektach inwestycyjnych i restrukturyzacyjnych, a także w zakresie optymalizacji kosztów finansowych.

 

7. Rada dla studentów:

Nie zadowalać się podstawowym programem studiów i samym faktem studiowania, zawsze szukać własnej drogi, rozwijać swoją ciekawość i kreatywność,  inwestować w siebie, cieszyć się każdą chwilą ale myśleć zawsze o przyszłości z dużym wyprzedzeniem, być ambitnym, pracowitym i konsekwentnym., a przede wszystkim mieć konkretne cele i plan jak je osiągnąć.