Tomasz Kalinowski

1)      Imię i nazwisko:

Tomasz Kalinowski

2)     Kierunek studiów, rok ukończenia:

Zarządzanie i Marketing, , 1999

3)      Funkcja w kole, lata działalności:

W SKN od 1996. Prezes Zarządu 1997-98

4)      Ważniejsze projekty z Twoim udziałem:

Zdecydowanie uzyskanie od władz UŁ pierwszej stałej i na wyłączność siedziby Koła (oraz pierwszego komputera.)  Podczas mojej kadencji V Kongres CESSA Nowoczesny Konsulting.

5)     Czym dla Ciebie był Progress, czego się nauczyłeś?

Zarządzanie ludźmi w sytuacji kiedy nie możesz im zapłacić, mało tego często wymagasz aby to oni zainwestowali w projekt to naprawdę wyższa szkoła motywacji i budowania relacji. Zarządzanie projektem jak np. organizacją ogólnopolskiej konferencji dało dużą szkołę praktycznych umiejętności, cenionych później przez pracodawców. Ale i tak najważniejsze były WSPÓLNE MOMENTY z ludźmi, czy to w pociągu (do Warszawy na konferencję lub szkolenie), czy to podczas wspólnych narado-biesiad.

6)     Czym się obecnie zajmujesz? Twoja ścieżka kariery:

Moja droga zawodowa związana jest z marketingiem, kiedyś w szczególności sportowym-  byłem członkiem zarządu i dyrektorem marketingu klubu Widzew Łódź, gdzie współpracowałem ze Zbigniewem Bońkiem. Na zlecenie Banku Światowego realizowałem dla Minisetrstwa Infrastruktury cykl kampanii społecznych "Włącz Myślenie". Aktualnie pracuję w Sejmie RP i jestem doradcą wicemarszałka Sejmu. 

7)      Rada dla studentów:

Marzenia i determinacja. Na studiach nie zadawalać się studiowaniem, lecz być aktywnym Progressowiczem :)