Ogólnopolski konkurs z rachunkowości Progress Accounting Competition

Głównym celem projektu jest pobudzanie i rozwijanie wśród młodych ludzi zainteresowań problematyką współczesnej rachunkowości oraz popularyzacja zawodów związanych z tą dziedziną.

Progress Accounting Competition to konkurs drużynowy składający się z dwóch etapów online i finału, gdzie uczestnicy w zespołach 3-osobowych muszą stawić czoła zadaniom o tematyce rachunkowości. Każdego roku w kwietniu 10 najlepszych zespołów spotyka się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, aby rywalizować o pierwsze miejsce w PAC. Finaliści mają za zadanie rozwiązać case study, przygotowane przez naszych partnerów. Finał konkursu jest zarówno okazją do nawiązania znajomości z innymi uczestnikami z całej Polski, jak i z przedstawicielami wiodących firm z branży. Każda kolejna edycja konkursu cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów, czego dowodem są setki drużyn z całej Polski.

W roku akademickim 2022/2023 Progress Accounting Competition gościł już po raz 13. na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Nowa edycja to nowi ludzie oraz drużyny, które brały już udział w latach poprzednich chcący uzyskać zaszczytny tytuł zwycięzców PAC. Każdy zespół ma tylko jeden cel — wygrać i móc cieszyć się tytułem mistrza PAC!

Konkurs od wielu już lat jest kierowany do studentów wszystkich uczelni z całej Polski, wykazujących się ambicją, kreatywnością i chęcią osiągnięcia wymarzonej kariery oraz znalezienia odpowiedniej pracy. W tegorocznej XIV edycji postanowiliśmy zwiększyć zasięg konkursu i zaprosić do udziału również uczniów szkół średnich, pragnących związać swoją przyszłość z rachunkowością. Na laureatów konkursu czeka otwarta ścieżka do wielu profesji związanych z audytem, księgowością i finansami, o której być może marzą. 

Progress Accounting Competition to nie tylko sprawdzenie swoich umiejętności w dziedzinie rachunkowości, ale także kontakt ze światem biznesu, zawarcie znajomości na całe życie oraz niezapomniane chwile w progach naszej uczelni.

 

KOORDYNATORZY XIV EDYCJI PROGRESS ACCOUNTING COMPETITION

Joanna Najder

Konrad Zimorski