Finance – Week jest to cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów dla studentów z zakresu ekonomii, finansów, a także umiejętności miękkich. Jest to połączenie środowiska akademickiego z biznesowym poprzez zajęcia praktyczne, gry, zabawy. Dodatkowo podczas tygodnia “Finance – Week” organizowane są liczne konkursy oraz majówkowa impreza integracyjna.

Inicjatywa organizacji projektu Finance Week zrodziła się w naszym kole w 2006 roku. Członkowie SKN Progress wyszli naprzeciw zapotrzebowaniu studentów UŁ na tego typu przedsięwzięcia naukowe, jakim są szkolenia i warsztaty.

 Z roku na rok dokładamy starań aby tematyka warsztatów była coraz bardziej różnorodna tak aby uczestnicy wzbogacali swoją wiedzę w nieznanych do tej pory obszarach wiedzy. W roku akademickim 2021/2022 odbędzie się już XV edycja projektu. 

Na ostatnią 14 edycję składało się 14 szkoleń prowadzonych miedzy innymi przez EY, ABB, Deloitte czy Nordea. Szkolenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. 

W ramach projektu organizowane są również:

Balonowy Deszcz Nagród

Punktualnie o godzinie 13:00 z najwyższego piętra Wydziału Zarządzania zostanie zrzucone 1000 balonów. W części z nich zostaną ukryte informacje o atrakcyjnych nagrodach. Spośród uczestników wydarzenia zostanie wylosowana osoba, która otrzyma specjalną nagrodę główną.

Finan$ówka

Jak co roku SKN Progress w ramach Finance Week organizuje imprezę podsumowującą kolejną edycję projektu. Podczas wydarzenia zostanie wybrany najlepszy Wykładowca Roku z Instytutu Finansów Wydziały Ekonomiczno-Socjologicznego. W głosowaniu mogą brać udział studenci Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.

Prelekcja

Prelekcja ze znanym przedstawicielem ze świata finansów. Podczas ubiegłorocznej edycji Finance Week spotkaliśmy Głównego Ekonomistę Banku Ochrony Środowiska, trzykrotnego zwycięzcę konkursu Narodowego Banku Polskiego i „Rzeczpospolitej” na najlepszego analityka makroekonomicznego Łukasza Tarnawę, który przeprowadził prelekcję pt. “Gospodarka światowa ponad dekadę po kryzysie finansowym”